Art.nr: 3071-165

Clickskrapa

105 SEK

Finns i centrallagret
Butikslager:
stockholm
5 st
gysinge
14 st
Snabbfakta

Ytterligare information

Vikt 0,071 kg
Längd

10 cm

Bredd

4, 2 cm

Praktisk skrapa för rengöring av fönsterglas vid målning mm. Lätt att byta blad. Hållare för stålklinga av förnicklad plåt.

Stålplåt. Ett blad ingår. Reservblad finns att köpa separat.

Beskrivning

Praktisk skrapa för rengöring av fönsterglas vid målning mm. Lätt att byta blad. Hållare för stålklinga av förnicklad plåt.

Stålplåt. Ett blad ingår. Reservblad finns att köpa separat.

Ytterligare information

Vikt 0,071 kg
Längd

10 cm

Bredd

4, 2 cm

Recensioner

Det finns inga recensioner än.

Bli först med att recensera ”Clickskrapa”

Din e-postadress kommer inte publiceras. Obligatoriska fält är märkta *


The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.

Du kanske också behöver

Relaterade produkter

Slipkit för färgskrapor

Slipa bladen till dina färgskrapor och håll dem vassa för mer effektiv färgskrapning.

I detta slipkit, speciellt framtaget för att slipa skrapblad till speedheaters fönsterskrapor, ingår 2-pack keramiska slipdukar och en enkel bladhållare för lättare slipning.

140 SEK

Kittskrapa

För renskrapning av glas och kittfalsar mm.
Ergonomiskt handtag. Skrapan är skärpningsbar i båda ändar.

Från Speedheater System.

189 SEK

Kittstämjärn

Högkvalitativt stämjärn med reglerbart stödhjul mot fönsterbågen vilket underlättar borttagning av fönsterkitt och förebygger skador på glaset.

399 SEK

Stift till stiftapparat, 5000 stift

Förpackning om 5000st, 10 mm stift. Passar stiftapparat Frame master, Fletcher.

525 SEK

Flexiskrapa med magasin

Speedheaters Flexiskrapa – 6 profiler i 1 ett multiverktyg! Med ett lätt tryck vinklas skrapbladet och gör alla sidor skrapbara utan att du behöver byta blad. Innovativ och flexibel färgskrapa som levereras tillsammans med ett unikt enhandgreppshölje, bladmagasin och tre olika skrapblad med totalt sex möjliga skrapprofiler. Det ultimata verktyget för färgskrapning, helt enkelt! 

545 SEK

Glasskärare med oljebehållare

Mycket lämplig glasskärare för gammalt ojämnt fönsterglas. Mässingshandtag som samtidigt utgör behållare för skärolja. Ventil som reglerar mängden skärolja. Ledat huvud. Skär med ett lätt tryck både rak och rund skärning. Hårdmetallhjul med extremt lång livslängd. Lämplig för de flesta glastjocklekar.

Tips!
Håll alltid glasskäraren lika i handen, t ex genom att alltid lägga pekfingret på skruven på skärarhuvudet. Skär alltid åt samma håll. Skär enbart rena glasrutor. Lyssna efter ljudet som låter som när man river isär ett bomullslakan – då går glasskäraren perfekt.

575 SEK

Relaterade artiklar

Det finns inga relaterade artiklar till den här produkten.

Lämna gärna en kommentar vad du tycker om vår nya webbshop